WP-DOC

Pisanie motywu

Budowa motywu – Część I

Podstawy budowy motywu WordPress na przykładzie strony bloga.

Ostatnia modyfikacja: 20.05.2021

Pierwszym poważnym etapem pracy nad motywem, będzie utworzenie nagłówka header.php oraz stopki footer.php witryny. Podział taki ułatwia zarządzanie motywem oraz rozdziela działa witryny na poszczególne pliki, umożliwiając lepszą kontrolę nad stroną.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 09.10.2021

W pliku functions.php, dołączamy wbudowane funkcje WordPress, których chcemy użyć w naszym motywie, lub takie które od podstaw napiszemy sami. W tej części kursu wykorzystamy funkcje WordPress, do dołączenia plików css, js czy fontu od Google.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 19.01.2021

Umieszczenie ozdobnej grafiki w motywie różni się od tej dodawanej bezpośrednio w treść czy jako „obrazek wyróżniający”. Podana ścieżka w znaczniku img w atrybucie src, w systemie WordPress wymaga podania pełnego adresu do pliku graficznego. Wystarczy skorzystać z jednej wbudowanej funkcji WordPress.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 19.01.2021

Obrazek wyróżniający dla wpisu na blogu stanowi estetyczną część strony internetowej. Opcję dodawania obrazka wyróżniającego, standardowo nie jest dostępna w panelu administratora. Należy ją uruchomić samemu w pliku functions.php, za pomocą odpowiedniej funkcji.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 01.04.2021

Za pomocą specjalnie zaprogramowanej pętli WordPress, możemy załadować wpisy do naszego bloga. Pętla jest bardzo prosta w budowie i posiada wiele możliwości. W tej części kursu uruchomimy pętle w jej najprostszej postaci czyli bez dodatkowych danych modyfikujące dane pobierane przez pętle.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 06.02.2021

Budowa nawigacji w WordPress jest bardzo prosta. Potrzeba niewielkiej ilości kodu, do w pełni działającej nawigacji. Natomiast domyślne klasy dodawane do nawigacji pozwalają na jej dokładne ostylowanie.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 15.10.2021

Hierarchia plików w systemie WordPress, odgrywa bardzo ważną rolę. To dzięki niej można zaprojektować dowolny wygląd poszczególnych elementów strony, takich jak kategorii czy pojedynczego wpisu. Oprócz wyglądu poszczególne pliki będą wyświetlać przypisaną im treść strony.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 09.02.2022

Osobny plik do wyświetlania postów z kategorii to category.php. Plik ten wyświetli wpisy ze wszystkich kategorii. Przy odpowiedniej modyfikacji nazwy pliku można wyświetlić wpisy z określonej kategorii.

czytaj więcej