WP-DOC

Pisanie motywu

02.14 Strona błędu 404

Ostatnia modyfikacja: 20.10.2021

Kiedy system WordPress nie może znaleźć strony (wpisu), na przykład kiedy ten został usunięty, wówczas jest to błąd 404. W systemie WordPress, można utworzyć osobną stronę, plik który zostanie załadowany w trakcie wystąpienia błędu.

Taki plik można utworzyć na przykład na bazie pliku single.php. Wystarczy go skopiować i nazwać go 404.php. Następnie należy usunąć całą zawartość pętli WordPress i wprowadzić dowolną zawartość, na przykład jak na listingu niżej. W przypadku braku pliku 404.php i wystąpienia błędu, to z godnie z hierarchią plików zostanie załadowana strona index.php.

404.php – przykładowa zawartość – fragment kodu

<div class="content_post">
  <article class="post_article post_article_single">
    <div class="post_article_content">
      <h1 class="post_article_title">TAKA STRONA NIE ISTNIEJE</h1>
      <p>Przykro nam ale podana strona nie istnieje.</p>
    </div>
  </article>
</div>

Aby przekonać się czy strona działa, przejdź do wybranego wpisu, następnie w pasku adresu przeglądarki usuń lub dodaj losowe znaki i naciśnij enter, aby przejść pod zmodyfikowany adres. Strona o zmodyfikowanym adresie nie istnieje więc wystąpi błąd 404, a co za tym idzie zostanie załadowany plik 404.php.

Czytaj dalej…

Budowa motywu – Część II lub 05.01 Panel boczny – sidebar

KOMENTARZE

Jeżeli masz pytanie lub sugestie dotyczącą artykułu to napisz komentarz. Wartościowe komentarze zostaną umieszczone jako opinie warte uwagi.

Napisz komentarz

Wszystkie pola są obowiązkowe. E-mail nie będzie udostępniony, ani wykorzystywany do rozsyłania wiadomości reklamowych.

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.