WP-DOC

Pisanie motywu

Budowa motywu – Część II

Budowa strony firmowej. Do tej części kursu niezbędna jest znajomości Części I.

Ostatnia modyfikacja: 29.09.2021

Budowa motywu część II. Przeczytaj koniecznie zanim zaczniesz czytać tę cześć kursu tworzenia motywu WordPress. Tutaj będziesz mógł pobrać specjalnie przygotowany motyw, którego będziemy używać do dalszej nauki.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 05.04.2021

Zmianę loga w witrynie można dokonać za pomocą panelu administratora WordPress. Jednak aby tego dokonać w pliku functions.php, należy wykorzystać wbudowaną funkcję WordPress.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 22.05.2021

Za pomocą panelu administratora WordPress, możemy zmieniać obrazek nagłówka w motywie, który najczęściej ustawiony jest jako tło na całą szerokość i wysokość okna przeglądarki. Funkcjonalność ta pozwoli na zmianę obrazka bez konieczności zmian w kodzie motywu.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 15.09.2021

Tworząc stronę firmową bardzo często nad zdjęciem umieszcza się tytuł strony, czyli coś co identyfikuje obszar działalności firmy. Drugim nie co mniejszym tekstem może być hasło reklamowe, czyli opis witryny.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 29.09.2021

Większości przypadków strona firmowa podzielona jest na wyraźne sekcje, w której możemy wyróżnić między innymi ofertę, blog, realizacje czy kontakt. Wszystkie te sekcje mogą być tworzone w panelu administratora i automatycznie aktualizowane, kiedy pojawi się nowa oferta czy wpis na blogu.

czytaj więcej

Ostatnia modyfikacja: 02.11.2021

Wyświetlenie pojedynczego wpisu na stronie firmowej jest zabiegiem dość często spotykanym. Może to być krótka informacja na temat działalności firmy czy mapa dojazdowa z danymi kontaktowymi.

czytaj więcej